Mar 9, 2016 · Pory roku - witamy lato. Scenariusz zajęć. Cele ogólne: - Integracja społeczności przedszkolnej. - Poszerzenie wiedzy o zbliżającej się porze roku (lecie). - Rozwijanie aktywności dziecka w grupie poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach. - Wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy. Cele szczegółowe:
- Dz. zapamiętuje układy złożone z porcji śnieżynek różniących się kolorem ( 3-latki 1,2 porcje), - Dz. porównuje zapamiętany obraz z obserwowanym (po zmianie), - Dz. zapamiętuje szeregi czynności, - Dz. ćwiczy narządy artykulacyjne, - Dz. nazywa wybrany element i umieszcza go na szablonie,
3. Zabawy na świeżym powietrzu: Wakacje to doskonały czas na aktywność na świeżym powietrzu. Zachęcajmy dzieci do zabaw na placach zabaw, rowerowych wycieczek lub pikników w parku. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Upewnijmy się, że dzieci mają na sobie odpowiedni strój i obuwie, które zapewnią im wygodę i ochronę. 4.
Jan 17, 2021 · 1. Zabawa matematyczno – ruchowa w rytm piosenki – „Drzewa w sadzie” – zadaniem dzieci jest ustawienie się w zespoły jedno, dwu, trzy lub czteroosobowe zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela słowną i zwizualizowaną. 2. Zabawa matematyczna – „Wrzuć klocki” – zadaniem dzieci jest zebranie z dywanu odpowiedniej
Jun 20, 2022 · PRZEBIEG ZAJĘCIA: Faza wprowadzająca: 1.Powitanie grupy. 2.Podanie tematu zajęć. Nauczyciel: Dzisiaj powitamy kolejną porę roku, jaką jest lato. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy. Faza realizacyjna: 1. Burza mózgów: „Z czym kojarzy Wam się lato?”
3-latki: luty: 4 • Grudzień, grudzień do nas jedzie: 4-latki: grudzień: 1 • Idziemy na bal: 6-latki: styczeń: 4 • Ja i moja rodzina: 3-latki: czerwiec: 1 • Jachty, kutry, statki: 5-latki: wrzesień: 3 • Jak to było na wakacjach: 4-latki: wrzesień: 3 • Jak w okresie zimy pomagamy ptakom: 4-latki: styczeń: 3 • Jakie zabawki
May 29, 2018 · Przebieg zajęć: 1. Powitanie z piosenką „Całuski”. Dzieci stoją w kole, śpiewają piosenkę i naśladują ruchy nauczyciela. 2. „Czarodziejski worek” – zabawa dydaktyczna. Nauczyciel wrzuca do worka kilka zabawek np. misia, lalę, autko itp., tak aby nikt ich nie widział.